top of page
Je ragby pro tebe?

Váháš, jestli je ragby právě pro tebe? Nevíš, co přesně očekávat? Nebo jestli tam poslat svoje děti?

Každý je užitečný

 

Ragby má jednu velkou výhodu a to tu, že pro něj není jen jeden správný profil hráče. Jako se s tím setkáváme třeba u gymnastiky, atletiky a i jiných sportů. Většinou tvoje postava určí tvůj post. Proto spolu v týmu můžou hrát hráči z nichž jeden měří 160 cm a druhý 210 cm. Každý bude hrát na jiné pozici, na které bude plně užitečný. 

18076860772020624.jpg
IMG_1871.JPG

Jedna velká parta 

 

Pokud si nejste u nějakého sportu jistí, že budete mít super partu v týmu, tak u ragby si můžete být jistí, že budete mít super partu v celém sportu. Možná je to i tím kontaktem, který všechny spojuje, nebo třetím poločasem, kdy jdou všechny (zvláště negativní) zážitky z hřiště stranou.

Stejné příležitosti pro každého

Každý hráč má stejnou možnost na hřišti hrát v obraně i v útoku. Když má tým balón, všichni útočí a když nemá, všichni brání a mají stejný cíl, zase zpátky balón získat. A i když je to týmová hra, záleží na dovednostech jednotlivců.

malá-skála-11.jpg

Výhry a prohry

Každý si potřebuje vyzkoušet oboje. Ragby přináší od každého kousek. Než se vůbec dostanete k zápasu, tak si prožijete malé prohry i výhry na tréninku, díky týmovému sportu to ani jinak nejde a k interakci s jednotlivci a minitýmy během jednotky to ani jinak nejde. A rozhodně stojí za zmínku i pozápasové zvyklosti tzv. třetího poločasu, kdy oba týmy (nebo všechny týmy z turnaje) slaví společně. Je to takové hezké gesto, že vlastně nejde jen o výhru, ale co se stane na hřišti, zůstane na hřišti a mimo něj, jsme všichni jedna velká parta kamarádů.  

IMG_0689.JPG

Všestrannost

Ragby prověří skoro všechny schopnosti a dovednosti každého hráče. Musí být připraven na běh, na kontaktní situace, na týmovou souhru, na přihrávky, na kopání balónu, na skákání a zvedání někoho. Takže trénink obsahuje všestranou přípravu a zvyšuje fyzickou zdatnost v mnohých ohledech. 

IMG_1916.JPG
631436349DM00104_Rugby_Olym.JPG

Vysoké cíle

Vidíš se přinejmenším na mistrovství Evropy, ale nejradši bys na mistrovství světa nebo Olympiádu? Tak i to ti může ragby poskytnout. Ragby 7s je od roku 2016 součástí olympijského programu. Česká republika se sice ještě nekvalifikovala, ale rozhodně nemá zavřená vrata v budoucnu. Ženský tým 7s se už zúčastnil evropské kvalifikace. 

Proč u Nás?

 

Proč u nás?

Dobrá parta

 

Jsme jako velká rodina. Přijď k nám a budeš mít hodně kamarádů, trávíme spolu čas nejen na hřišti při hraní a trénování ale i mimo hřiště. U nás najdeš spoustu zábavy a prožitků jak na tréninku, tak i mimo trénink.

Vzdělaní trenéři


Neustále se vzděláváme, moc nám záleží na tom abychom poskytovali ten nejlepší možný sportovní program, který je nejenom poučný ale hlavně zábavný. Nejsme „dinosauři“ naše týmy mají na starost lidé kteří mají chuť k učení a aplikovaní moderních teorií sportovních tréninků. Učíme se jenom od těch nejlepších jak v Česku, tak i ve světě.

Multisportovní program

Jednou z podstatných částí naší filozofie je multisportovni program. Nám hlavně záleží na tom aby hráči měli maximálně možný a pestrý prožitek z času stráveného u nás. Takový přístup zaručuje že naši hráči se budou umět bavit jakýmkoliv sportem. Tímto multisportovním programem chceme v našich hráčích vypěstovat lásku k pohybu jako takovému který dnešní mladé generaci neobyčejně schází. 

Velké cíle


Hrajeme hlavně tzv „Sedmičkové“ (olympijské) ragby.  A naším snem a cílem je dostat se v tomto sportu co nejdál. Z tohoto cíle přímo pochází i náš přístup kdy se snažíme vychovat všestranně rozvinuté sportovce pro které bude sport celoživotní láskou.

Kde jsme?​

Kde jsme?​

Stadion a kancelář:

​U Vojtěšky 11
162 00 Praha 6-Břevnov

Jak začít?

Jak začít?

 

Vyplňte prosím přihlášku do klubu, více o ochraně vašich dat : 

 

Po vyplnění přihlášky Vás budeme kontaktovat. Poté si přijďte vyzkoušet trénink. Stačí si vzít sportovní oblečení a obuv odpovídající počasí a láhev s pitím. Každý má možnost 3 nezávazných tréninkových jednotek na vyzkoušení.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte.

 

+420 732 106 947
Klára Hladilová

info@ragbyolymp.cz

machacek_24.jpg

 

Následující kroky:

Začít využívat aplikaci Sportlyzer. 

Používáme Sportlyzer, kde vedeme veškeré tréninky, hráčské seznamy, platby atd. Posíláme informace hráčům i rodičům. Pro usnadnění komunikace Vás žádáme o nainstalování této aplikace.

google-play.png

Hráčská aplikace (Android)

app-store.png

Hráčská aplikace

(iOS)

google-play.png

Rodičovská aplikace (Android)

app-store.png

Rodičovská aplikace (iOS)

Vyřešit sportovní zátěžovou prohlídku

Pro každého hráče staršího 12 let je povinné pro účast v soutěžích absolvovat Sportovní prohlídku se zátěžovým testem, kterou můžete pořídit například zde: 

  • Oddělení tělovýchovného lékařství: Odkaz.

  • Centrum sportovní medicíny: Odkaz.

  • Ústav preventivního a sportovního lékařství: Odkaz.

  • Vital Praha: Odkaz.​

Kopii zprávy z prohlídky prosím zašlete na adresu zakhar.tokar@ragbyolymp.cz, originál si uchovejte pro sebe. Platnost prohlídky je jeden rok.

 

Nebo vstupní zdravotní prohlídku

Pro hráče mladšího 12 let  je povinná  jednou ročně zdravotní prohlídka od  vašeho praktického lékaře.  Tuto prohlídku nepotřebujete v případě, že maté platnou Sportovní zátěžovou prohlídku se zátěžovým testem. Platnost takové prohlídky je jeden rok. Formulář žádostí najdete níže: 

Užitečná informace

Užitečná informace:

Úrazové pojištění

Ochrana osobních dat GDPR

Sportovní stipendia

bottom of page